SARP Katowice
 
Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury
Nathalie de Vries | MVRDV
12.05.2011, czwartek godz. 18.00

sala audytoryjna ING Bank Śląski, Katowice, ul. Sokolska 34

MVRDV – jedna z najbardziej znanych holenderskich pracowni architektonicznych, aktywna na polach planowania przestrzennego, urbanistyki i architektury na niemal wszystkich kontynentach. Charakterystyczny dla biura przebieg procesu projektowego koncentruje się na przetwarzaniu dużych ilości danych za pomocą specjalnie opracowanych algorytmów. Stałe motywy obecne zarówno w ich tekstach teoretycznych, jak i realizacjach to gęstość w architekturze i urbanistyce oraz nowe formy przestrzeni publicznej. Najbardziej znane realizacje to Villa VPRO w Hilversum (1993-97), budynek WoZoCo (1994-97) w Amsterdamie, pawilon na EXPO 2000 w Hanowerze, Silodam w Amsterdamie (1995-2003), Mirador w Madrycie (2001-2005).
Nathalie de Vries – jedna z trojga partnerów-założycieli MVRDV (litery DV w nazwie); ukończyła Wydział Architektury TU Delft, wykładała na licznych uczelniach w Europie i USA. Zasiadała również w jury licznych konkursów oraz w radach programowych fundacji i muzeów.

www.mvrdv.nl


organizator: SARP Katowice
pomysłodawca cyklu: Wojciech Małecki
sponsor wykładu: AGA Light
www.agalight.pl


należąca do grupypatronat medialny: ARCH, Architektura-murator, Archivolta, bryla.pl, Archizoom

projekt współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego


Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie swojego udziału e-mailem na adres: biuro@sarp.katowice.pl  fotorelacja z wykładu: